Karboksyterapia UNIQUE TECHNOLOGIE™ JULIE

 

Pierwsza inteligentna Karboksyterapia UNIQUE TECHNOLOGIE™ JULIE

Kosmetologia estetyczna nieustająco się rozwija, dzięki czemu związane z nią zabiegi stają się nie tylko coraz skuteczniejsze ale również mniej inwazyjne! Doskonałym przykładem takiego postępu jest karboksyterapia - innowacyjny oraz, co najważniejsze, prawie bezbolesny sposób na pozbycie się wielu - zarówno estetycznych jak i zdrowotnych - problemów!

Dzięki karboksyterapii możemy skutecznie walczyć z takimi mankamentami urody jak cellulit, rozstępy, głębokie blizny czy nadmiar tkanki tłuszczowej. Oprócz tego przy pomocy dwutlenku węgla można z powodzeniem niwelować łysienie, przeciwdziałać zaburzeniom układu krążenia, rozjaśniać uporczywe cienie pod oczami, a nawet odmłodzić wygląd skóry!

Na czym polega karboksyterapia

Podczas zabiegu karboksyterapii w warstwę środskórną lub podskórną pacjenta wprowadza się dwutlenek węgla przy użyciu bardzo cienkiej igły. Warto przy tym zaznaczyć, że stosowany podczas terapii gaz to czysta i całkowicie bezpieczna substancja, która nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Gaz aplikowany podczas zabiegu rozchodzi się równomiernie w tkankach podskórnych rozszerzając naczynia krwionośne. Dzięki temu poprawia się ich dotlenienie i ukrwienie, a także zostają aktywowane procesy naprawcze oraz produkcja elastyny i kolagenu. Znajdujące się w skórze włókna kolagenowe stają się bardziej sprężyste, co przekłada się na poprawę wyglądu całej tkanki.

Przebieg zabiegu

Zabieg karboksyterapii polega na nakłuwaniu skóry, jednak osoby nie przepadające za igłami nie mają powodów do obaw! Igły stosowane w trakcie zabiegu są bardzo cienkie, dzięki czemu nakłucia, nawet we wrażliwych miejscach, takich jak skóra twarzy, są bardzo delikatne lub praktycznie bezbolesne, warto jednak pamiętać, że wprowadzaniu gazu pod skórę może towarzyszyć uczucie delikatnego rozpierania tkanek.

Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut i przeprowadzany jest przy użyciu specjalnego urządzenia. W Pracowni Urody zabieg karboksyterapii wykonujemy przy użyciu nowoczesnego aparatu Julie, który samodzielnie dobiera parametry do stadium i stopnia zaawansowania danego problemu.

Efekty - kiedy i jakie

Karboksyterapię można nazwać "zabiegiem dla niecierpliwych". Efekty pracy dwutlenku węgla są widoczne już po pierwszym zabiegu! Dotyczy to zwłaszcza typowo kosmetycznych problemów, takich jak cienie pod oczami czy rozjaśnienie przebarwień. Dzięki niewielkiej inwazyjności tej metody miejsca po nakłuciach szybko się regenerują, a terapeutyczne działanie gazu jest wyraźnie zauważalne już na drugi dzień!

Oczywiście jeżeli problem jest poważniejszy, na bardziej spektakularne efekty musimy poczekać odrobinę dłużej. Przykładowo w przypadku bardzo zaawansowanego cellulitu zaleca się wykonanie serii przynajmniej sześciu zabiegów, żeby efekt wygładzenia skóry był nie tylko wyraźnie widoczny, ale również długotrwały.

Zastosowanie karboksyterapii

-cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej
-rozstępy
-wiotka skóra
-nadmierne wypadanie włosów

Cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej
Metoda karboksyterapii doskonale sprawdza się w skutecznej walce z cellulitem, a dzięki doskonałym efektom oraz braku ryzyka związanego z pojawieniem się jakichkolwiek powikłań, stanowi doskonałą alternatywę dla liposukcji klasycznej.

Komórki tłuszczowe w organizmie człowieka są bardzo podatne na działanie dwutlenku węgla. W wyniku kuracji, wprowadzony gaz zmienia się w kwas węglowy, który skutecznie rozbija komórki tłuszczowe. Jego działanie wpływa również na wzrost ukrwienia, co w następstwie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, poprawy procesów metabolicznych oraz wydalania zbędnego tłuszczu. W wyniku tych procesów komórki skóry są odbudowywane, a stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i zniwelowanie tzw. „skórki pomarańczowej", czyli cellulitu.

Rozstępy
Karboksyterapia jest niezwykle skuteczną metodą walki z rozstępami.  Badania kliniczne dowodzą, że karboksyterapia pozwala zredukować rozstępy o 97% . Zabieg jest skuteczny zarówno w przypadku zmian świeżych, jak i tych w fazie zanikowej. Dwutlenek węgla wprowadzony bezpośrednio w obszar rozstępów stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Dzieje się tak za sprawą wzmożonego przepływu krwi, wzbogaconej w tlen i substancje odżywcze. Nie bez znaczenia są również same iniekcje, które pobudzają naturalne procesy naprawcze. Pod wpływem nowych połączeń kolagenowych skóra staje się bardziej gęsta i elastyczna. Poprawie ulega też ukrwienie skóry, dzięki czemu wyrównuje się jej koloryt i rozstępy przestają być widoczne.

Wiotka skóra
Problemem wielu kobiet po ciąży lub po szybkim schudnięciu jest wiotka skóra, idealnym rozwiązaniem jest karboksyterapia. Zasada działania jest taka sama jak przy walce z rozstępami.

Nadmierne wypadanie włosów
Karboksyterapia skóry głowy, z ukierunkowaniem na poprawę jakości życia pacjenta pierwszy raz została zastosowana ponad 70 lat temu u pacjentów z niewydolnością żylną. Kolejne sukcesy uzyskano wykorzystując Co2 w celu leczenia atrofii skórnej spowodowanej miażdzycą lub cukrzycą. Było to w latach 90-tych. Uzyskanymi efektami tych zabiegów zainteresowali się włoscy lekarze medycyny estetycznej. Zaczęli oni wykorzystywać metodę iniekcji skórnej Co2 na szeroką skalę. Przy problemie z nadmiernym wypadaniem włosów iniekcje wykonywane są dosyć gęsto pod odpowiednim kątem. Po iniekcji gazu Co2 w okolicy skóry głowy za pomocą igły pojawiają sie drobne uwypuklenia jest to objaw migracji dwutlenku węgla w obrębie mieszków włosowych. Wyniosłości wchłaniają się w ciągu kilku minut. Infuzja Co2 w skórze głowy przyspiesza krązenie krwi, jest to wynik zwiększonego ciśnienia w kapilarkach krwionośnych, proces ten nazywa się rewaskularyzacją czyli poszerzeniem i udrożnieniem zwężonych naczyń. Kolejny proces który wynika z tworzenia depozytów dwutlenku węgla w tkankach to neowaskularyzacja, czyli tworzenie przez organizm zupełnie nowych naczyń krwionośnych, Oba te procesy zapewniają dotlenienie obszaru zabiegowego oraz zwiekszenie wchłaniania sie czynników aktywujących podziały komórkowe które to zapewniają wzrost włosów.

 Opinie pacjentów

Najlepszą reklamą dla każdego zabiegu są zawsze opinie pacjentów, a te w przypadku karboksyterapii są bardzo entuzjastyczne! Stosunkowo krótki i niemal bezbolesny zabieg, a także bardzo szybko widoczne efekty sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na terapię dwutlenkiem węgla.

A ponieważ obrazy często mówią więcej niż słowa, na naszej stronie załączyliśmy zdjęcia pacjentów przedstawiające kondycję poszczególnych osób przed oraz po zabiegu. Jak widać zabieg karboksyterapii pozwala uporać się nawet z bardzo uciążliwymi problemami, które jeszcze do niedawna można było rozwiązać jedynie przy pomocy skalpela!

Przeciwwskazania i skutki uboczne karboksyterapii

Jedną z wielu zalet karboksyterapii jest to, że przeciwwskazania do wykonania zabiegu są bardzo nieliczne. Dodatkowo, jeżeli zabieg został przeprowadzony prawidłowo, pacjent nie powinien uskarżać się na uciążliwe skutki uboczne. 72 godziny po zabiegu powinniśmy jednak zrezygnować z sauny, solarium oraz basenu.

Poza tymi drobnymi niedogodnościami możemy bez obaw powrócić do naszych obowiązków. Co do przeciwwskazań, od zabiegu powinny powstrzymać się kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji. Zabieg odradza się również w przypadku osób ze stanami nowotworowymi, cierpiących na niewydolność serca, płuc i nerek oraz w przypadku chorych na epilepsję i POCHP, przeciwwskazaniem jest również rozległy stan zapalny.

Ceny

W przypadku karboksyterapii cena uzależniona jest od lokalizacji nakłuć oraz powierzchni, jaką ma objąć zabieg, a także oczywiście od ilości serii, które należy wykonać. Przykładowo koszt jednorazowego zabiegu na twarz wynosi około 100 zł, ale zabieg niekiedy trzeba powtórzyć, dlatego cena końcowa zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Dlatego wszystkich zainteresowanych zabiegiem zachęcamy do kontaktu.

więcej info:http://inteligentna-karboksyterapia.pl/ 

EFEKTY: