Medycyna estetyczna

 MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia. Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych w głąb skóry. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry. Śródskórne wstrzyknięcia substancji aktywnych poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej zwiększając metabolizm komórek tłuszczowych.

Odpowiednio dobrane substancje odżywcze, preparaty zabiegowe w połączeniu z nowoczesną metoda aplikacji gwarantują rewelacyjne rezultaty. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem stosowanym profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów procesu starzenia się skóry(zmarszczki, utrata jędrności, zwiotczenie). Zabieg mezoterapii często łączony jest z innymi zabiegami z zakresu kosmetyki twarzy.

W zabiegu wykorzystuje się specjalne koktajle, mieszanki substancji aktywnych które dobierane są indywidualnie dla każdego typu skóry. Są to mieszaniny substancji rewitalizująco- regenerujących takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, substancje organiczne oraz kompleksy witaminowe przyśpieszające metabolizm komórkowy oraz zwiększające produkcje kolagenu i elastyny- białek odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej struktury skóry.

WSKAZANIA DO MEZOTERAPII IGŁOWEJ:

 • płytkie i głębokie zmarszczki
 • wiotka, pozbawiona jędrności skóra
 • sucha, odwodniona skóra
 • zanik owalu twarzy
 • cera trądzikowa
 • sińce, worki pod oczami
 • zmęczona, pozbawiona blasku skóra

Mezoterapia igłowa jest metodą dającą natychmiastowe rezultaty, koryguje zmarszczki, przywraca gładkość, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry. Sprawia że staję się ona rozświetlona, promienna, pełna blasku. Jest to zabieg dający efekt młodej, wypoczętej skóry. Zabiegi wykonuje się w serii, jeden zabieg co dwa tygodnie przez dwa miesiące, a później dla podtrzymania efektu jeden zabieg co dwa-trzy miesiące, do pół roku, w zależności od potrzeb.

 MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.
Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Znaczący wpływ na wygląd oraz objętość włosów mają tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierna utrata włosów często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność zabiegu u kobiet jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

WSKAZANIA DO MEZOTERAPI IGŁOWEJ SKÓRY GŁOWY:

 • wypadanie włosów
 • łysienie plackowate
 • łysienie androgenowe
 • łojotokowe zapalenie skóry głowy
 • sezonowe wypadanie włosów

 WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK I BRUZD KWASEM HIALURONOWYM

Skuteczna metoda odmłodzenia i poprawy wyglądu, oraz modelowania twarzy.

Słońce, stres, palenie tytoniu, a przede wszystkim upływ czasu powodują, że w naszej skórze ubywa włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego, ważnego składnika skóry wiążącego cząsteczki wody. Zanikanie kwasu hialuronowego skutkuje wiotkością skóry, utratą objętości policzków, a w niektórych miejscach powstawaniem zmarszczek i bruzd.

Spłycenie i wygładzenie zmarszczek można uzyskać aplikując bezpośrednio do skóry wypełniacze, zawierające egzogenny kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z endogennym, powstającym w naszej skórze. Zależnie od głębokości ubytków skóry oraz regionu twarzy na którym one występują, stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym o odpowiednio dobranej gęstości, tak aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty. Kwas hialuronowy jest więc bezpiecznym implantem, nie dającym reakcji uczuleniowych i ulegającym biodegradacji. Zapewnia dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Skutki zabiegu są odwracalne. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty.
Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki czy bruzdy. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, widoczny bezpośrednio po iniekcji. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy.