Mezoterapia mikroigłowa Dr Pen

Mezoterapia Mikroigłowa frakcyjna Dr Pen- najbardziej efektywna i bezpieczna metoda na zachowanie młodego wyglądu.

Redukcja: zmarszczek, blizn, rozstępów, przebarwień

Zabieg Mezoterapii Mikroigłowej Frakcyjnej Dr. Pen pomoże zapobiec starzeniu się cery, poprawi mikrokrążenie i elastyczność skóry. Jego stosowanie nie wymaga użycia skalpela – dlatego jest najbardziej efektywną i bezpieczną metodą na zachowanie młodego wyglądu. Przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry.
Szczególnie polecamy go osobom posiadającym następujące problemy skórne:

  • utrata napięcia, gęstości i elastyczności 
  • widoczne zmarszczki mimiczne
  • zmarszczki, worki i cienie pod oczami
  • zmęczona, szara cera
  • rozszerzone naczynka
  • trądzik, przetłuszczająca się skóra
  • blizny, w tym blizny potrądzikowe

Zabieg mezoterapii mikroigłowej przy użyciu Dr Pen stymuluje i pobudza naskórek dzięki czemu wielokrotnie zwiększa się jego przepustowość a wysoko skoncentrowane składniki wnikają głębiej i mają wyższe stężenie. Mechaniczna stymulacja pobudza regenerację skóry i zapewnia lepsze krążenie.
Dr Pen to prawdziwa rewolucja na rynku mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej. Opatentowana technologia pulsujących igieł jest bardziej efektywna i bezpieczna niż stosowane dotychczas metody nakłuwania skóry. Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.
Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Zabieg rozpoczynamy dokładnym oczyszczeniem obszaru zabiegowego i zdiagnozowaniu problemu skóry w celu ustalenia intensywności zabiegu oraz rodzaju stosowanego koktajlu (bez konserwantów i substancji zagęszczających, tylko czysto skoncentrowane składniki ) Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Podczas zabiegu skóra jest zmuszona do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.
Dr Pen może być stosowany praktycznie na każdej partii ciała: na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i praktycznie bezbolesną. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok, na każdym typie skóry. Również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna. Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi po okresie przebudowy skóry czyli około 3 miesiącach od zakończenia serii.