Kuracja NIOXIN

 Problem cienkich włosów, którym brakuje objętości dotyka kobiety i mężczyzn w każdym wieku. Przyczyny mają często podłoże genetyczne, jak również są charakterystyczne dla określonych etapów w naszym życiu. Komórki włosowe reprodukują się najszybciej spośród wszystkich komórek naszego ciała, a przez to są niezwykle wrażliwe na zmiany naszego zdrowia lub środowiska. Walka z przerzedzaniem włosów zaczyna się od zrozumienia przyczyny problemu i czynników mu sprzyjających, jak również od rozpoznania pierwszych znaków ostrzegawczych, na które należy zwracać uwagę.


ZNANE PRZYCZYNY I CZYNNIKI PRZERZEDZANIA SIĘ WŁOSÓW

SKŁONNOŚCI GENETYCZNE

Wypadanie włosów jest często spowodowane dziedzicznymi skłonnościami, do których należą zachwiania hormonalne związane z wiekiem. Jest to spowodowane przemianą testosteronu w toksynę zwaną dihydrotestosteronem (DHT) i jest dziedziczne zarówno po matce, jak i ojcu.

STRES I TRAUMA

Stres może powodować wzrost poziomu testosteronu, który po przemianie w DHT, zakłóca cykl wzrostu włosów. Stres także zwęża naczynia krwionośne i hamując przepływ krwi, ogranicza wchłanianie tlenu, substancji odżywczych i witamin przez mieszki włosowe.

ODŻYWIANIE I DIETA

Twoja dieta odgrywa znaczącą rolę w problemie cienkich włosów. Spożywanie dużej ilości tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, gwałtowna utrata masy ciała, płynne diety białkowe mogą powodować niedobór aminokwasów, biotyny, żelaza, białek i cynku - wszystkich elementów, które są niezbędne dla mocnych i zdrowych włosów.

ZDROWIE

Istnieje kilka czynników o podłożu zdrowotnym, które mogą powodować przerzedzanie włosów, szczególnie nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy - organu odpowiedzialnego za produkcję hormonów oraz naturalne zmiany hormonalne, występujące u kobiet w okresie poporodowym i menopauzy.

CZYNNIKI ŚRODOWISKOWE

Substancje zanieczyszczające powietrze i wodę - chlor, metale i minerały mogą pozostawać na skórze głowy i włosach po każdym codziennym myciu głowy, przyczyniając się tym samym do przerzedzania włosów. Substancje zanieczyszczające, takie jak pseudo-estrogeny i toksyny znajdujące się w naszym organizmie również stanowią istotny czynnik tego problemu.

LEKARSTWA

Mieszki włosowe są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany w organizmie. Jakakolwiek terapia hormonalna (również metody antykoncepcyjne) mogą powodować przerzedzanie sie włosów, tak samo jak sterydy, chemioterapia oraz leki na ciśnienie krwi, cukrzycę, choroby serca i trądzik.

INNE CZYNNIKI SPRZYJAJĄCE PRZERZEDZANIU SIĘ WŁOSÓW

ZABIEGI CHEMICZNE

Zbadano, że włosy poddane zabiegom chemicznym tracą w wodzie 3 razy więcej białek w porównaniu z naturalnymi włosami, co przyczynia się do ich osłabienia i wysuszenia. Pozostałości po zabiegach chemicznych - włączając w to zabiegi koloryzacji, prostowania chemicznego, trwałej ondulacji - mogą powodować podrażnienia skóry głowy i hamować zdrowy wzrost włosa.

NARZĘDZIA I TECHNIKI STYLIZACJI

Energiczne szczotkowanie może powodować łamanie się delikatnych lub cienkich włosów, podczas gdy stosowanie wysokiej temperatury do stylizacji uszkadza zewnętrzną, ochronną warstwę włosa. Ciasne upinanie i nieodpowiednio stosowane przedłużanie włosów powodują napięcia i również prowadzą do przerzedzania się włosów.

STARZENIE SIĘ

Średnica włosa zwiększa się wraz z wiekiem, proces ten postępuje do około 40 roku życia, po upływie tego czasu średnica włosa zaczyna się stopniowo zmniejszać. Od tego właśnie wieku u mężczyzn jest to czynnik przyczyniający się do łysienia, podczas gdy u kobiet włosy stają się cienkie na skutek zmian hormonalnych w trakcie menopauzy. U ludzi starszych znaczący wpływ może mieć również uboga dieta.

JAK PRZEWIDZIEĆ, CZY PROBLEM PRZERZEDZONYCH WŁOSÓW DOTKNIE CIĘ W PRZYSZŁOŚCI?

PROBLEMY SKÓRY GŁOWY

Łojotok to zaburzenie działania gruczołów łojowych, które wydzielają nadmiar sebum, które gromadzi się na skórze głowy. Nadprodukcja sebum jest sygnałem ostrzegawczym sugerującym zaburzenia równowagi hormonalnej, które często prowadzą do wypadania włosów.

CODZIENNE WYPADANIE WŁOSÓW

Nadmierne wypadanie włosów ma miejsce jeśli dziennie wypada 100 lub więcej włosów, które nie odrastają w tym samym tempie, wskazując na problem przerzedzonych włosów.

NADMIERNE OWŁOSIENIE NA CIELE

Nadmierne owłosienie ciała u mężczyzn może oznaczać zwiększone ryzyko przedwczesnego łysienia; ryzyko jest o 50% większe jeśli mężczyzna ma w pełni owłosiony tors, o 70% większe jeśli mężczyzna ma owłosienie na torsie, ramionach i plecach i aż o 90% większe jeśli owłosienie pokrywa całe ciało. Nadmierne lub niespodziewane pojawienie się owłosienia na ciele u kobiet może wskazywać na te same zaburzenia równowagi hormonalnej i również powodować przedwczesną utratę włosów.

PROBLEMY SKÓRNE

Trądzik to stan zapalny gruczołów łojowych wywoływany przez nadmiar wydzieliny - sebum w porach skóry i jest często efektem ubocznym zmian hormonalnych. Trądzik jest przejawem zaburzonej równowagi hormonalnej, która często prowadzi do przedwczesnego przerzedzania się włosów.

Maksymalna poprawa wyglądu Twoich włosów rozpoczyna się od konsultacji w najbliższym salonie pracującym na produktach NIOXIN. Jeden z naszych w pełni wykwalifikowanych stylistów przedstawi Ci korzyści ze stosowania NIOXIN, omówi Twoje potrzeby i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.

Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałeś NIOXIN zalecamy Complete Renewal Service (Zabieg Kompletnej Odnowy). Przeprowadzony przez akredytowanego stylistę zabieg składa się z:
Konsultacja Tu wszystko się zaczyna: rozmowa na temat przyczyn przerzedzenia włosów i ocena Twoich indywidualnych potrzeb.
Zebieg dermabrazji SCALP RENEW Ten zabieg jest świetnym wstępem do NIOXIN. Pomaga zregenerować i ożywić skórę główy poprzez złuszczanie naskórka. Dostępny wyłącznie w salonach.
Kuracja DENSITY PROTECTION Regularne stosowanie tej domowej kuracji jest zalecane po zabiegu dermabrazji SCALP RENEW.
Zestaw 3 kroków NIOXIN Twój stylista zaproponuje dla potrzeb Twoich włosów i skóry głowy zestaw 3 kroków NIOXIN, który otrzymasz do domu.

JAK NAJLEPIEJ WYKORZYSTAĆ WIZYTĘ W SALONIE?

Konsultacja stanowi okazję do uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące problemu przerzedzonych i cienkich włosów i znalezienia odpowiedniego dla Ciebie rozwiązania.

Nasi styliści są specjalnie szkoleni w zakresie przyczyn przerzedzania włosów i będą w stanie zaproponować Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Przedstawiamy pięć najlepszych wskazówek dla maksymalnego wykorzystania wizyty:

  • Zrozum rolę stylisty. Może on udzielać informacji i porad, ale jedynie lekarz jest w stanie stwierdzić, czy u podłoża Twojego przerzedzenia włosów leży choroba.
  • Przygotuj sobie pytania, jakie będziesz chciał/-a zadać swojemu styliście. Jeśli nie będzie on znał odpowiedzi, zapytaj czy może wskazać wiarygodne źródło informacji.
  • Bądź szczery/-a w kwestii tego jak czujesz się z powodu Twoich włosów. Twój stylista to zrozumie i pokaże Ci jak układać włosy, aby wydawały się bardziej gęste.
  • Bądź otwarta/-y na rady. Twój stylista nie próbuje jedynie sprzedać Ci produktów, ale chce abyś wyglądał/-a dobrze i czuł/-a się dobrze.
  • Bądź pewna/-y. Jeśli nie rozumiesz czegoś albo nie jesteś pewna/-y konkretnego stylu - powiedz to.