Vital C Image Skincare

I PEEL the Signature Facelift™ – witalny zabieg dla pięknej skóry

Sucha i odwodniona cera?
Skłonność do trądziku różowatego?
Narażenie na szkodliwe działanie czynników środowiskowych?
Jeżeli Twoja skóra musi zmagać się z takimi wyzwaniami wesprzyj ją witaminą C, antyoksydantami i roślinnymi komórkami macierzystymi.

Czym jest I PEEL the Signature Facelift™?

 Peeling ten bazuje m.in. na witaminie C, kwasach AHA oraz komórkach macierzystych, już po jednokrotnym zastosowaniu poprawia kondycję skóry, gwarantując delikatne złuszczenie naskórka oraz działanie lekko rozjaśniające. Jego niezwykłą cechą jest stymulujący wpływ na produkcję kolagenu oraz wzmocnienie mikrokrążenie. Zabieg, dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego, polipeptydów oraz wyciągów roślinnych ma silne działanie antyoksydacyjne i wzmacniające.

Dla kogo zabieg I PEEL?

Zabieg polecany jest dla osób, które borykają się z trądzikiem różowatym, rumieniem, odwodnieniem i wrażliwością skóry, poszarzeniem skóry (palacze) lub przebarwieniami.

Efekty:

Skóra twarzy po zabiegu jest rozświetlona oraz niezwykle delikatna w dotyku. Wyraźnie widać także, że jest wygładzona oraz bardziej napięta i promienna.

Jak przedłużyć efekty zabiegu?

Przeprowadzany w gabinecie zabieg I PEEL the Signature Facelift™ idealnie uzupełni domowa kuracja bazująca na witaminie C – Vital C, którą tworzą preparaty zawierające niezwykle wysokie stężenie witaminy C.

l

 

Kilka słów o wpływie wit C na nasz organizm

WITAMINA C jest istotną witaminą, której nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Niestety nasz organizm nie posiada zdolności produkowania i musimy dostarczać ją z zewnątrz, głównie z pożywienia, a do skóry bezpośrednio do komórek dermalnych.

Opisując kosmetyczne działanie witaminy C nie sposób pominąć jej wpływu na cały organizm, gdyż jest to nierozerwalnie związane z wyglądem i funkcją skóry.

Wit.C posiada wieloraką aktywność biologiczną. Jest aktywnym antyoksydantem działającym w plazmie krwi. Wyłapując wolne rodniki oraz aktywuje na nowo wit.E dzięki temu poprawia się stabilność błon komórkowych w całym organizmie przez co zachowuje jego młodość i zdrowie.

Ułatwia też syntezę kolagenu i podstawowych białek .Dzięki temu tkanka łączna z której zbudowana jest skóra, kości ich chrząstki stają się mocniejsze i odporniejsze, przyspiesza to też gojenie się ran. Bierze udział w utrzymaniu odporności, zwiększa przyswajanie żelaza, ułatwia transportowanie kwasów tłuszczowych do mitochondriów. Korzystnie wpływa na układ nerwowy.

Deficyt witaminy C

Może powodować w naszym organizmie anemię, Podatność na infekcje, krwawienie dziąseł, słabe gojenie ran, spadek nastroju, zmęczenie, poszarzenie skóry.

Zwiększone zapotrzebowanie na wit.C

Występuje przy długotrwałym stresie, paleniu papierosów, chorobach infekcyjnych, przyjmowaniu leków, spożywaniu alkoholu, znacznym wysiłku fizycznym, im większy mamy wokół siebie smog elektromagnetyczny.

Warto spożywać wit.C w formie naturalnej. Jest to tak zwana postać lewoskrętna związana z substancjami biologicznie czynnymi zawarta w roślinach i skoncentrowanych wyciągach roślinnych. Witamina C w tabletkach czy musujących krążkach może powodować podrażnienie żołądka czy dwunastnicy, sprzyjać zakwaszeniu organizmu.

Najlepiej spożywać świeże warzywa: kapustę, kalafior, cebulę, czosnek, pory szczypiorek, pomidory, paprykę, natkę pietruszki, owoce: dziką różę, porzeczki, aronię, agrest, żurawinę, cytryna, grejpfruty, truskawki, soki owocowe np. z aceroli

Lepiej też przyjmować mniejsze dawki a częściej gdyż antyoksydanty chroniące błony komórkowe nie mogą być wykorzystane na zapas, nadmiar jest wydalany i po kilku godzinach jest znów zapotrzebowanie. Witamina C dostarczana z pożywieniem jest głównie wykorzystywana przez narządy a do skóry dociera jej niewielka ilość, dlatego warto stosować ją zewnętrznie.

Dzisiejsze kosmetyki zaopatrzone są w coraz stabilniejsze jej formy oraz zdolność lepszej penetracji naskórka. Tylko powierzchniowe zastosowanie wit.C o odpowiedniej strukturze i pH może zwiększyć koncentrację tego antyoksydantu w skórze.

Ze względu na swoje działanie antyoksydacyjne zmniejsza ilość wolnych rodników przez co chroni komórki skóry przed uszkodzeniami i tworzy swoistą ochronę przeciwsłoneczną. Zwiększając syntezę kolagenu daje skórze jędrność i elastyczność.

Poprawia gęstość skóry i skutecznie wygładza zmarszczki. Przyczynia się do utrzymania prawidłowej budowy ścian naczyń krwionośnych. Dodatkowo powierzchowne stosowanie poprawia strukturę i koloryt skóry, rozjaśnia plamy pigmentacyjne hamując aktywność tyrozynazy - enzymu powodującemu przemianę tyrozyny do melaniny, oraz spowalnia procesy powstawania zmarszczek mimicznych. Wit. C ogranicza utlenianie składników sebum, które prowadzą do powstawania drażniących związków stymulujących tworzenie stanów zapalnych i wykwitów trądzikowych.

Formy witaminy C

Jest to witamina rozpuszczalna w wodzie o stosunkowo dużej cząsteczce, mało stabilna o utrudnionym przenikaniu w głąb skóry.
Istnieje kilka pochodnych kwasu askorbinowego, które ułatwiają przenikanie w głąb skóry.

Kwas L-askorbinowy jest najczęstszą formą wit C zamknięty w nośnikach (liposomach, nanosomach, nanogąbkach) w czystej postaci daje szybki efekt rozświetlający gdyż działa na powierzchni jednak szybko ulega utlenianiu, nie ma możliwości wnikania w głąb skóry.

Palmitynian askorbylu-posiada większa stabilność ale małą aktywność(działa na powierzchni, nie stymuluje kolagenu)

Glukozyd askorbylu-, jest wytwarzany z wit. C i naturalnej skrobi. Po nałożeniu na skórę dzięki specjalnemu enzymowi w naszej skórze, połączenie jest rozrywane i zostaje uwolniona wit .C. Dzięki powolnemu rozrywaniu połączenia, witamina C może wniknąć głębiej i zadziałać na komórki z melaniną – hamując wytwarzanie barwnika, zmniejszanie występujących przebarwień, naprawiając uszkodzenia spowodowane słońcem, odbudowuje kolagen. Glukozyd askorbylu wg badań, działa w głębszy warstwach naskórka i a nawet w skórze właściwej.

Magnesium ascorbyl phosphate (MAP) to rozwiązanie dla osób o wrażliwej cerze. Działa skutecznie już w stężeniu 10% – hamując mechanizm powstawania przebarwień, daje ładny efekt rozświetlenia, bez złuszczania. Jest rozpuszczalna w wodzie co utrudnia przenikanie do głębszych warstw skóry.

Sodium ascorbyl phosphate(SAP)ma podobne działanie jak sól magnezowa fosforanu askorbylu. Dodatkowo jednak, posiada silne właściwości antybakteryjne.

Tetraizopalmitynian ascorbylu VC-IP sama cząsteczka nie ma aktywności biologicznej, jednak po wniknięciu w głąb skóry pod wpływem przemian enzymatycznych przekształca się w kwas askorbinowy. Bierze udział w ochronie i produkcji kolagenu, poprawia gęstość skóry, wygładza zmarszczki, przyspiesza gojenie ran. Blokuje enzymatyczną przemianę tyrozynazy, kontroluje ilość powstającego barwnika. Ogranicza utlenianie składników sebum, które prowadzi do powstawania drażniących związków stymulujących powstawanie stanów zapalnych i wykwitów trądzikowych.

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA WITAMINY C:

  • ochrona antyoksydacyjne
  • zwiększona produkcja kolagenu(działanie przeciwzmarszczkowe)
  • lepsza sprężystość i elastyczność
  • zmniejszone utlenianie sebum i ograniczenie stanów zapalnych
  • zmniejszenie przebarwień
  • uszczelnienie naczyń krwionośnych
  • zmniejsza wrażliwość skóry