Piercing ciała

Zabieg przekłuwania uszu jest uniwersalną formą piercingu zarówno dla mężczyzn i kobiet. Wykonujemy go profesjonalnym urządzeniem amerykańskiej firmy STUDEX® z zastosowaniem sterylnych, antyalergicznych kolczyków z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej.

 Produkty firmy STUDEX® od ponad trzech dekad są rozpoznawane na sześciu kontynentach jako najlepsze dostępne systemy do przekłuwania uszu.

Podczas zabiegu przekłuwania uszu sterylnie zapakowany kolczyk zostaje wstrzelony w wybrane miejsce w uchu. Zabieg jest krótki, w pełni bezpieczny oraz nie powoduje nadmiernego bólu, jak przy tradycyjnej metodzie przekłuwania ucha.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest indywidualna konsultacja z kosmetologiem, podczas której klient zostaje poinformowany o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia oraz zapoznaje się z zasadami pielęgnacji uszu po zabiegu. Konsultacja zakończona jest podpisaniem oświadczenia zgody na zabieg.

Jeżeli do zabiegu przystępuje osoba niepełnoletnia, konieczna jest obecność rodzica lub prawnego opiekuna.
Wszystkie kolczyki STUDEX® do przekłuwania uszu są wykonane z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej, która nie powoduje uczuleń oraz przyspiesza gojenie ucha. Kolczyki umieszone są w sterylnych opakowaniach, które otwierane są przy kliencie - gwarantuje to 100% sterylności i bezpieczeństwa.

Kolczyki są produkowane, pakowane i sterylizowane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (F.D.A.) oraz normami Unii Europejskiej (E.C). Dzięki urządzeniom do przekłuwania uszu STUDEX®, zabieg jest sterylny, szybki i bezbolesny.

Pielęgnacja po zabiegu:

 • Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
 • Oczyszczaj przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wody utlenionej bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo , tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być suche.
 • Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda a następnie oczyszczone Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wodą utlenioną jak opisano powyżej.
 • Okolica miejsca przekłucia powinna być oczyszczana Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wodą utlenioną a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.
 • Kontroluj ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.Przez około 1 tygodnia nie polecamy korzystać z basenu, sauny itd.

 Nie wolno:

 •   wyjmować kolczyków.
 • dotykać ucha i kolczyków bez potrzeby.
 • popychać zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha – zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho,  kolczyk  musi pozostać luźny w czasie okresu gojenia, zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.

Bardzo ważne po przekłuciu płatka ucha:

 • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.
 • Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
 • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne,po winno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

 Bardzo ważne po przekłuciu chrząstki ucha:

 • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni.
 • Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
 • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne, powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiat zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

 Zaniedbanie właściwej pielęgnacji po zabiegu przekłuwania uszu lub nie zasięgnięcie porady medycznej natychmiast gdy pojawi się problem, może spowodować trwałe uszkodzenie chrząstki ucha.

 Komplikacje po zabiegu przekłucia uszu występują bardzo rzadko a statystyki pokazują, że większość z nich jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń co do pielęgnacji.